Pytania

Niejednokrotnie przy wyborze operatora Internetu nurtuje nas wiele pytań.

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Słyszałem, że Internet radiowy jest zdecydowanie gorszy od kablowego, często nie działa, opóźnienia są duże, a prędkości niskie i niestabilne. Czy to prawda ?

Takie opinie technologia bezprzewodowa zawdzięcza przede wszystkim nieprofesjonalnemu podejściu dostawców oraz używaniu przestarzałych technologii. Internet radiowy jest dziedziną informatyki gdzie wiedza i precyzja to wartości kluczowe. Dobrze zrobiona instalacja radiowa będzie działać co najmniej tak samo dobrze jak kablowa. Pewni swoich usług udzielamy 14 dniowego okresu bezpłatnego testowania bez żadnych zobowiązań. Chcielibyśmy też zwrócić uwagę na to, że zdecydowana większość dużych firm w Polsce, znajdujących się poza ścisłym centrum dużych miast, korzysta z internetu radiowego.

Czy zła pogoda (deszcz, mgła, śnieg) ma wpływ na prędkość Internetu?

Nie. Właściwie wykonany montaż anteny (zachowana widoczność optyczna między anteną bazową i klienta) zapewnia stabilne połączenie w każdych warunkach atmosferycznych.

Co powinienem/am zrobić przed zgłoszeniem awarii?
  • odłączyć od zasilania na ok. 2 minuty wszystkie urządzenia sieciowe takie jak router;
  • odłączyć od zasilania na ok. 2 minuty komputer/laptop;
  • sprawdzić stan i konfigurację karty sieciowej i połączenia sieciowego w komputerze;
  • sprawdzić konfigurację programu antywirusowego, zapór sieciowych oraz przeglądarek internetowych.

Jeśli te działania nie przyniosły rezultatu, skontaktuj się z nami.

Czy urządzenia powinny być wyłączane w czasie burzy?

Tak. W czasie burzy urządzenia powinny być bezwzględnie wyłączane. Zarówno zasilanie, jak i kable sieci komputerowej. W trakcie burz mogą występować przerwy w dostępie do sieci Internet. Spowodowane jest to wyłączaniem urządzeń bazowych, w celu ochrony przed uszkodzeniami.

Czy mogę podłączyć router i korzystać z sieci Internet na kilku urządzeniach jednocześnie w ramach jednego lokalu?

Tak, istnieje taka możliwość i nie jest związana z ponoszeniem dodatkowych kosztów abonamentowych. Podczas konfiguracji routera niezbędne jest jego zabezpieczenie, aby osoby trzecie nie miały dostępu do Państwa sieci bezprzewodowej. Istnieje możliwość poprawnej konfiguracji routera przez naszego technika – w takim przypadku prosimy o kontakt z naszą firmą.

Jak mogę sprawdzić dostępność usług internetowych sieci MAG-NET?

Uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza na stronie, wyrażając swoje zainteresowanie naszymi usługami w konkretnej lokalizacji. W odpowiedzi otrzymacie Państwo informację czy istnieją odpowiednie ku temu warunki techniczne.

W jaki sposób sprawdzić prędkość internetu MAG-NET?

Najprostszym sposobem jest wejście na stronę speedtest.net  i kliknięciu „Testuj”
W wyniku pomiaru podawane są trzy parametry:
– Ping – To czas (ms) w którym pakiet testowy wysłany z Państwa komputera dotarł do punktu docelowego oraz z niego powrócił.
– Download – To prędkość pobierania danych z serwera testowego.
– Upload – to prędkość wysyłania danych do serwera testowego.

Czy potrzebuję linii telefonicznej by podłączyć się do sieci MAG-NET?

Usługi MAG-NET świadczone są w 100% radiowo. Posiadanie linii telefonicznej nie jest konieczne.

Żaden z oferowanych pakietów nie odpowiada moim wymaganiom, czy jest możliwość „stworzenia” własnego pakietu?

MAG-NET wychodzi na przeciw wymaganiom klientów, własna konfiguracja usługi jest oczywiście możliwa. Zapraszamy do telefonicznej konsultacji w tej sprawie.

W jakiej technologii bezprzewodowej świadoczne są usługi MAG-NET?

Firma MAG-NET podłącza klientów wyłącznie w technologii 5GHz. Dzięki temu możemy osiągać wysokie i stabilne transfery oraz cieszyć się magią szybkiego internetu bez względu na warunki pogodowe.

Czy router WiFi ogranicza prędkość internetu?

Na prędkość internetu jaką można osiągnąć na komputerze podłączonego drogą radiową(Wi-FI) mają wpływ różne  czynniki  w tym :zakłócenia transmisji przez inne nadajniki pracujące w tym samym zakresie częstotliwości, odległość od nadajnika i przeszkody na drodze pomiędzy urządzeniem WiFi a komputerem, szyfrowanie transmisji. Testując prędkość łącza internetowego można zauważyć różnice w wynikach pomiędzy łączem realizowanym drogą radiową, a łączem zestawionym za pomocą kabla bezpośrednio z gniazda z pominięciem routera . Należy testować prędkości łącza kablowym  połączeniem komputera z gniazdem internetowym umieszczonym w ścianie.