Młodzieżowa Rada Gminy Sułkowice (RUDNIK)

Tutaj możesz wyrazić opinię na temat działań naszych władz lokalnych

Młodzieżowa Rada Gminy Sułkowice (RUDNIK)

Postprzez Jedi w Sob Lut 03, 2007 12:11 am

Rada Gminy Sułkowice postanowiła stworzyć coś na swój kształt tylko tworzone przez młodzież:
Młodzieżową Radę Gminy Sułkowice. Tworzą ją młode osoby z każdej miejscowości w ilości równej liczbie prawdziwych "starych" radnych z tejże miejscowości. W Rudniku są to 4 osoby.

Rada w każdej miejscowosci ma sie zajmować jej sprawami + w spotkaniach z przedstawicielami innych miejscowosci, "starej" rady wymieniać poglady i propozycje.

Teraz pytanie.
Jak wy podchodzicie do pomysłu utworzenia tej Rady :?: Czy jest potrzebna :?: Czym ma się zajmować :?:

Dziś miejsce miało pierwsze inauguracyjne spotkanie młodzieży na którym w sposób "demokratyczny :)" wybrano członków do tejże rady z naszej miejscowości. Na spotkaniu omawiana była petycja mieszkańców Rudnika, którzy postulowali za utworzeniem "klubu młodzieżowego" w budynku OSP w Rudniku. W "klubie" tym młodzi mogliby kulturalnie wymieniać poglądy przy herbatce i coli a nie włóczyć sie po ulicach. [cytat :)]
Postulowano też o organizacje dyskotek dla dzieci, młodzieży na których za bezpieczeństwo, przestrzeganie zakazu spożywania alkoholu oraz używania używek odpowiedzialni byliby stażacy.

[ Mnie osobiscie pomysł z klubem nie przeszkadza - może wypalić, ale do pomysłu dyskotek dla młodzieży pod ochroną strażaków podchodze z nieufnoscią bo zdaje sobie sprawe że skonczyłoby sie to prawdopodobnie "popijawą i ekscesami w wykonaniu tzw. "młodzieży". Moje osobiste zdanie wynikające ze znajomości "młodzieży" a przynajmniej jej części. ]

Jak odnośicie się do pomysłu "klubu" i dyskotek :?:
Prosimy o podawanie pomysłów, propozycji co ewentualnie dla młodzieży w Rudniku (gminie) i dla Rudnika (gminy) Rada mogłaby zrobić. Propozycje co do charakteru "klubu" takze będą mile widziane.
Awatar użytkownika
Jedi
 
Posty: 2
Dołączenie: Nie Cze 11, 2006 8:36 pm
Miejscowość: Rudnik

Postprzez Wiedźmin w Sob Lut 03, 2007 12:39 pm

Moim zdaniem młodzieży powinny być udostępnione stoły do tenisa, najlepiej też jakiś bilard (ale juz nie koniecznie). A dyskoteki na czeźwego na pewno nie wypalą w 100%.
Wiedźmin
 
Posty: 1
Dołączenie: Sob Lut 03, 2007 12:29 pm
Miejscowość: Rudnik

Postprzez Iron666 w Pon Lut 05, 2007 9:59 pm

ej k**** wiedzmim zaraz przy wejściu do domu zamontuje alkomat to zoabczysz jak wyglądają bezalkocholowe imprezy
[img]http://www.sanktuarium.org/html/banery/mld.gif[/img]
Iron666
 
Posty: 62
Dołączenie: Pią Sty 13, 2006 8:34 pm
Miejscowość: wziąść na piwo !!!!!

Postprzez admin w Czw Lut 15, 2007 11:25 am

Tak się zastanawiam co może taka młodzieżowa rada robić... Nie mogę sobie wyobrazić. Jeśli chodzi o organizowanie wolnego czasu dla młodzieży, jestem za ale wydaje mi się że raczej to nie wypali. Nasz klub to niestety miejsce do którego najczęściej przybłąka się jakiś pijaczek i próbuje ci przekazać swoje "mądrości życiowe". Na pewno nikt z naszych go nie wyprosi. Gdyby był człowiek z zewnątrz odpowiedzialny za porządek byłoby inaczej, ale to trochę kosztuje. Co do dyskotek - podstawówka i ew. gimnazjum może by było chętne ale też wydaje mi się że nie bardzo.
Ogólnie nie wiem co np. ja mógłbym w takiej radzie robić...może dlatego że nie mam skoncentrowanych poglądów politycznych.
admin
Site Admin
 
Posty: 59
Dołączenie: Sob Cze 25, 2005 10:53 am

Postprzez Jedi w Czw Lut 15, 2007 8:11 pm

[quote="admin"]Tak się zastanawiam co może taka młodzieżowa rada robić...

Rada też sie zastanawia :D.
Żeby było ciekawiej rada została tylko wybrana, nikt nic o jej "zadaniach" nie wspominał, ponoć Rada ma opiniować jakieś projekty "starej (starszej :D)" Rady Gminy. Tak naprawde NIKT NIC NIE WIE
Została zgłoszona propozycja (wniosek) o utworzenie w Rudniku filii Ośrodka Kultury. Ośrodek Kultury jest w stanie ponoć nawet zwiększyć zakres obowiązków bibliotekarce, która niby miałaby sie młodzieżowym klubem zajmować.

W dniu dyskotek "bar" miałby być zamknięty (po wcześniejszych ustaleniach).
Zajęcia w klubie do godziny 19,00, bo od tej godziny jest czynny bar.

Jak będe wiedział coś więcej do dam znać, jak otrzymam pełną treść wniosku Rady to wrzuce.

zgodnie z zapowiedzią EDIT 17,02,2007 00,07

TREŚĆ Wniosku (danych osobowych zgłaszającego nie podaje bo nie pytałem go o zgode itp.)
"Rudnik, 6.02.2007
My młodzież Rudnika chcielibyśmy, podobnie jak i nasi rówieśnicy z Sułkowic mieć możliwość kulturalnego spędzania wolnego czasu w pomieszczeniach przeznaczonych tylko dla młodzieży, bez dostępu do alkoholu. Uważamy, że mamy pełne prawo uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez osoby mające do tego odpowiednie uprawnienia.

Wiemy że kiedyś w Rudniku był Ośrodek Kultury, który jest bardzo mile wspominany przez naszych dziadków i rodziców. Zdajemy sobie sprawę, że jest to związane z kosztami, więc proponujemy stworzenie filii Ośrodka Kultury ze Sułkowic w Rudniku.
W związku z powyższym składamy wniosek do Rady Sołeckiej:

Wniosek :
O utworzenie Ośrodka Kultury w Rudniku w budynku gminnym w którym znajduje się OSP"
Awatar użytkownika
Jedi
 
Posty: 2
Dołączenie: Nie Cze 11, 2006 8:36 pm
Miejscowość: Rudnik

Postprzez Iron666 w Nie Lut 25, 2007 1:54 pm

[quote]W dniu dyskotek "bar" miałby być zamknięty (po wcześniejszych ustaleniach).


juz to widzę :lol: jak dla mnie to strata czasu i niepotrzebne mocenie wody bo zrealizowanie czegoś takiego raczej ma małe szanse !
[img]http://www.sanktuarium.org/html/banery/mld.gif[/img]
Iron666
 
Posty: 62
Dołączenie: Pią Sty 13, 2006 8:34 pm
Miejscowość: wziąść na piwo !!!!!

Postprzez qtq w Nie Lut 25, 2007 4:03 pm

Dla zainteresowanych podaje adres myslenickie młodzieżowej radym niestety juz nie istniejącej - http://mr.powiat-myslenice.pl/index.html rada ta dwukrotnie była odznacznana najlepiej działająca młodzieżową rada w kraju.
veni, vidi, vici
qtq
 
Posty: 22
Dołączenie: Pią Paź 21, 2005 10:55 pm

Postprzez qtq w Nie Lut 25, 2007 4:09 pm

niestety z autopisji wiem, że w przypadku nierzetelności młodych radnych, rada może pełnić tylko fukcje "komercyjną" tzn robić dużo mniej niż można gdzieś przeczytac
veni, vidi, vici
qtq
 
Posty: 22
Dołączenie: Pią Paź 21, 2005 10:55 pm

Postprzez zRudnika w Śro Lis 07, 2007 1:51 am

Przedewszystkim mogliby się uczyć demokracji,bycia gospodarzem swojej miejscowości,może wyrwą się z ogólnego marazmu i porwą za sobą innych, szczerze im tego życzę.Pozdro.
zRudnika
 
Posty: 14
Dołączenie: Nie Lis 04, 2007 2:25 pm
Miejscowość: Z RUDNIKA

Postprzez Fremen w Sob Mar 29, 2008 2:17 pm

Ciekawe ale to raczej nie wypali
Fremen
 
Posty: 11
Dołączenie: Czw Mar 27, 2008 9:45 pm


Powróć do Polityka władz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron